پردازش صوت

بنا به درخواست های فراوانی که مبنی بر به روز شدن این وبلاگ به دست من رسیده!!04.gif تصمیم گرفتم علی رغم مشکلاتی که وجود داره پروژه ی پردازش صوت رو شروع کنم.البته من خودم تازه این پروژه را شروع کردم و هیچ گونه اطلاعات اولیه ای در این زمینه ندارم. همزمان مطالعات خودم و دوستانم رو اینجا منتقل می کنم. شما هم هر سوال یا پیشنهادی که در این زمینه دارید در قسمت نظرات بنویسید و من سعی می کنم پاسخ سوالات رو پیدا کنم و اینجا بنویسم.
حتما منتظر نظرات شما هستم...
اولین سوالی که در این پروژه مطرح شده با وجود ساده بودن نیاز به پیش زمینه ی اطلاعات زیادی داره...هدف ما اینه که با استفاده از مطلب برنامه ای طراحی کنیم که فایلی صوتی که در آن یک شماره بین یک تا ده تلفظ شده است را بگیرد و با پردازش سیگنال حاصل از آن شماره ی مورد نظر را مشخص کند. در مراحل بعدی گستره ی برنامه بزرگتر خواهد بود و در مراحل بالاتر نیز به جای فایل از یک منبع تولید صوت در قسمتی داخل اتاق استفاده خواهیم کرد که برنامه ی ما باید مکان دقیق منبع صوت را مشخص کند.
در انجام این پروژه نیاز به اطلاعات اولیه ای در مورد پردازش سیگنال صوتی داریم و بعد از آن باید با نحوه ی کار با مطلب بیشتر آشنا شویم.

در اولین مرحله لازم است اطلاعات اولیه ای در مورد اساس و چگونگی تولید صدا توسط انسان داشته باشیم.در چند یادداشت اول در مورد فیزیولوژیک دستگاههای صوتی انسان،انواع واجهای زبان و شمای کلی سیگنال تولید شده و... خواهم نوشت.
مطالبی که در این قسمت می نویسم از کتابی در این زمینه است که خودم ترجمه کردم و مسلما اشکالاتی خواهد داشت.درهرصورت از نظرات شما بسیار خوشحال خواهم شد...

/ 7 نظر / 12 بازدید
پريسا

بحث جالبيه لطفا زود به زود توضيحاتتون را ارئه کنيد.

فرشته

چششششم ... اگه بعبضيا بذارن!!

سارا

کيييييييييييييييييييييييااااااااااااااااااااااااااا؟

فرشته

بعضيااااااااااااا

انوش

آره راست ميگی اگه بعضيا بذارن ميترسم آخرش بعضيا که خيليم ادعای دوستی ميکنند چشت کنند من يه دعا رفع چشم و نظر برات مينويسم .بايد اونو بخونی و بخودت فوت کنی و اجعلنى من اهل السداد و من ادلة الرشاد امن یجیب مظطر ادا دعا و یکشف و سوء

فرشته

کیا؟؟ باشه می خونم

پگاه

با سلام ممنون میشم اگه مطالبو سریع قرار بدین تو وبلاگ